Úvod Projekty
PDF Tlačiť E-mail

Od roku 2001 sa naša škola zapojila do viacerých projektov s orientáciou hlavne na informačné a komunikačné technológie.

1. Projekt INFOVEK

Projekt Infovek sme podali v decembri 2001 a v apríli 2002 sme z tohto projektu dostali 6 počítačov značky COMPAQ, tlačiareň, skener, pripojenie na Internet a ďalšie príslušenstvo. Na počítačoch sa učia žiaci základom práce s počítačom, vytvárať prezentácie, komunikujú pomocou e-mailovej pošty a úspešne ich využívajú pri výuke. S pomocou ďalších projektov sme vytvorili ďalšie dve počítačové učebne spolu s 30 počítačmi. Naši učitelia sa pravidelne zúčastňujú školení a iných foriem zvyšovania kvalifikácie učiteľov v oblasti IKT.

2. Projekt ŠANCA UČITEĽOV PRE BUDÚCNOSŤ

Projekt EU financovaný fondom PHARE začala naša školy realizovať v prípravnej fáze od februára 2004 a schválený bol Ministerstvom výstavby a regionálneho rozvoj dňa 14. júla 2004. Cieľom projektu bolo vzdelávanie učiteľov škôl Liptovská Osada, Liptovské Revúce a Liptovská Lúžna z oblasti ovládania PC s následným získaním medzinárodného certifikátu. Učiteľov školili partneri projektu – Akadémia vzdelávania Liptovský Mikuláš a zúčastňovalo sa ho 45 pracovníkov už spomínaných škôl. Na jeho realizáciu naša ZŠ s MŠ Liptovská Osada získala 30500 eur, ktoré slúžili aj na doplnenie PC učební a tiež na úhradu medzinárodného certifikátu X-pert.

3. Projekt IKT V PRÁCI UČITEĽA - ŠKOLIACE CENTRUM INFOVEKU

V rokoch 2005 a 2006 sa z našej školy stalo školiace stredisko IKT pre učiteľov. Každý účastník mal k dispozícii 36 hodín výuky. Cieľom bolo naučiť učiteľov základom práce s IKT v prostredí MS Windows XP a MS OFFICE. Záverečným výstupom bola prezentácia z predmetu, ktorý daný učiteľ vyučuje. Celkovo bolo vyškolených 47 učiteľov z blízkeho okolia.

4. Projekt DIGITÁLNI ŠTÚROVCI - NA POČÍTAČ BEZ ROZDIELU VEKU

Cieľom projektu bolo sprístupniť počítačovú techniku a Internet širšej verejnosti a súčasne tej skupine občanov, ktorí ešte nemali skúsenosti s ovládaním PC. Kurz bol určený absolventom našej ZŠ s MŠ Liptovská Osada, pracovníkom obecného úradu a nezamestnaným v obci a blízkeho okolia, ktorí sa snažili aktívne vyhľadávať pracovné príležitosti aj pomocou Intenetu.

5. Projekt MODERNIZÁCIA VZDELÁVACIEHO PROCESU NA ZŠ

Začiatkom školského roku 2009/2010 sa zapojili naši pedagógovia do projektu Modernizácia vzdelávacieho procesu na ZŠ. Základným zámerom projektu je pripraviť učiteľov na aktívnu realizáciu školskej reformy - prispôsobenie vzdelávacieho systému potrebám vedomostnej spoločnosti. Špecifickými cieľmi projektu je inovovať a modernizovať obsah, metódy a výstupy vyučovacieho procesu pre nové kompetencie práce v Modernej škole 21. storočia. Zároveň je cieľom zvyšovať podiel učiteľov participujúcich na programoch ďalšieho vzdelávania s cieľom získania a rozvoja ich kompetencií potrebných pre vedomostnú spoločnosť.

Meniny má dnes: Tadeáš
Zajtra: Adriana

Koľkí sú ONLINE

Máme online 217 hostí